тенологија

Сподели со своите пријатели

НАСА објави слики со висока резолуција од нашата планета направени од Меѓународната вселенска станица. Loading… Американската вселенска агенција објави 52 минути 4K видео снимки снимени помеѓу март 2022 и март 2023 година за време на 67. и 68. мисија на Меѓународната вселенска станица. „Луѓето кои биле во орбитата на ЗемјатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Брод без екипаж дизајниран да го реконструира историското патување на Мејфлауер преку Атлантикот пред 400 години, сам го преминал океанот, изјавија претставници на проектот. Loading… Автономниот брод Мејфлауер (МАС) во неделата го заврши своето патување од 4.400 километри од Плимут во Велика Британија до Халифакс во Нова Шкотска, Канада.  Прочитај повеќе