Тена Шимоновиќ Ајнвалтер

Сподели со своите пријатели

Во 21 век, Русија ги врати концентрационите логори и сака да натера милиони Украинци на егзил, изјави во средата во Загреб началникот на кабинетот на украинскиот претседател Андриј Јермак. Loading… Тој преку видеоврска учествуваше на состанокот на народните правобранители на државите од Кримската платформа и претставници на институциите за човековиПрочитај повеќе