Шебекин

Сподели со своите пријатели

Во Шебекин од гранатирањето се запалил хостел, изјави на својот телеграмски канал гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков, а на социјалните мрежи беа објавени драматични снимки. Loading… „Опожарена е зградата на студентскиот дом од директен удар на граната, а уништување има и во управната зграда. Во градот нема светлина“, сеПрочитај повеќе