Сергеј Попко

Сподели со своите пријатели

Серија експлозии се случија во Киев, јавија утрово украинските медиуми. Loading… Шефот на градската воена управа Сергеј Попко соопшти дека пожар избувнал во нестанбена зграда. Воздухопловно предупредување е издадено во повеќе региони – Киев, Черкаси, Чернихив, Суми, Харков, Полтава, Днепропетровск, Николаев, Кировоград и Херсон, јавува Унијата, пренесува Танјуг. Агенцијата наведуваПрочитај повеќе