село Кучкарево

Сподели со своите пријатели

Педесет и тригодишен жител на селото Долно Ѓуѓанци, светиниколско, бил приведен вчера откако бил агресивен и се заканувал на сопругата во кумановско. Loading… – На 24.10.2023 година во 20.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Т.Ј.(53) од село Долно Ѓуѓанци, светиниколско, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица под закана викендов ограбиле жена во кумановското село Кучкарево. Loading… – На 15.10.2022 во 23.09 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Кучкарево, кумановско, три лица со закана одзеле пари од Б.К. во нејзиниот дом, информираат од Министерството за внатрешни работи. Од полицијата додаваат дека се преземаатПрочитај повеќе