Саман Јасин

Сподели со своите пријатели

На младиот курдски рапер и уметник Саман Јасин му се заканува смртна казна, три недели откако беше уапсен од иранските безбедносни сили во неговиот дом. Loading… Тој беше обвинет дека води војна против Бога, откако на социјалните мрежи ја објави својата поддршка за антивладините демонстранти, пишува Гардијан. Неговата судбина, заПрочитај повеќе