Роза Отунбаева

Сподели со своите пријатели

Роза Отунбаева, специјалната претставничка на Обединетите нации (ОН) за Авганистан, изјави дека Талибанците не го прифаќаат меѓуавганистанскиот дијалог за да се формира инклузивна влада, пренесува Анадолија. Loading… Во својата изјава пред Советот за безбедност на ОН, Отунбаева рече дека „де факто владата“ во Авганистан верува дека нивната влада има соодветнаПрочитај повеќе