Рон Пол

Сподели со своите пријатели

Претседателот Џо Бајден бара уште 24 милијарди долари за Украина бидејќи САД „се распаѓа“, напиша во понеделникот поранешниот конгресмен од Тексас, Рон Пол, укажувајќи на невиденото уништување предизвикано од шумските пожари на Хаваите. Loading… „Тешко е да се гледаат неодамнешните снимки од уништувањето во Мауи, а потоа да се слушнеПрочитај повеќе