реигон

Сподели со своите пријатели

Наредена е евакуација во селото Мегала Алонија, во северниот дел на јонскиот грчки остров Закинтос, бидејќи шумски пожар ја загрозува областа. Loading… Жителите на тоа село добиле порака преку телефонскиот број за итни случаи да се евакуираат кон селото Ано Волимес, пренесува Катимерини. Од противпожарната служба во соопштението се наведуваПрочитај повеќе