Павло Вовк

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го изрази своето задоволство од распуштањето на судот во Киев и рече дека Украина може истовремено да се бори против корупцијата и руската инвазија. Loading… „На оваа приказна дојде крајот“, рече Зеленски доцна во вторникот навечер и посочи дека го потпишал законот за распуштање наПрочитај повеќе