Мохамед Ирфан Али

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Хаити Ариел Анри поднесе оставка поради насилството на бандите во таа земја, објави претседателот на Карипската заедница (CARICOM) Мохамед Ирфан Али. Loading… „Свесни сме дека премиерот Ариел Хенри поднесе оставка“, рече Али на прес-конференција по средбата во Јамајка. Тој најави преоден договор кој го отвора патот за мирнаПрочитај повеќе