Михаил Улјанов

Сподели со своите пријатели

Висок руски дипломат денеска изјави дека Москва ја поздравува претстојната мисија на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) во нуклеарната централа Запорожје во источна Украина, која беше окупирана од Русија, пренесе РИА Новости. Loading… Михаил Улјанов, постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, рече дека Русија дала значаенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поради порака објавена, а потоа избришана на Твитер, министерот за надворешни работи на Австрија, Александар Шаленберг го покани на средба амбасадорот на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов. Loading… На твитот на украинскиот претседател Володимир Зеленски за пристигнувањето ново оружје од Запад, Улјанов одговори со порака: „Нема милостПрочитај повеќе