Михаил Леус

Сподели со своите пријатели

Висината на снегот во Москва денеска е 34 сантиметри, па е постигнат дневниот рекорд од 1941 година, објави Михаил Леус, водечки експерт на метеоролошкиот центар Фобос, пренесува РИА Новости. Loading… „Утринава висината на снежната покривка во Москва, на главната градска метеоролошка станица, достигна 34 сантиметри – ова е највисока одПрочитај повеќе