LastPass

Сподели со своите пријатели

На почетокот на декември, LastPass објави дека е повторно хакиран, а сега извршниот директор на компанијата Карим Туба откри дека напаѓачите украле кориснички податоци откако упаднале во складиштето во облак користејќи информации украдени за време на инцидент во август 2022 година. Loading… Зборувајќи за инцидентот минатиот месец, Туба рече самоПрочитај повеќе