Измаил

Сподели со своите пријатели

Во напад на руски беспилотни летала рано утринава, најмалку шест лица се повредени, а пристанишната инфраструктура е оштетена во Измаил, едно од најважните украински пристаништа на Дунав за извоз на жито, објави на Телеграм гувернерот на регионот Одеса, Олех Кипер. Loading… „Во областа Измаил беа лансирани неколку групи дронови. ЗаПрочитај повеќе