Гетеборг

Сподели со своите пријатели

Шведски пожарникари со денови се борат со пожарот во најголемиот забавен парк во земјата во западниот град Гетеборг. Loading… Напорите за гаснење на пожарот беа отежнати поради опасноста од уривање на зградата, соопштија службите за итни случаи, пренесува АФП. „Структурата е во пламен и не можеме да влеземе во некоиПрочитај повеќе