Фам Мин Чин

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Ханој во државна посета на Виетнам по средбата со Ким Џонг-ун во Северна Кореја, соопшти руското претседателство. Loading… Путин е во посета на главниот град на Виетнам на покана на главниот секретар Нгуен Фу Тронг. Тој пристигна во Ханој од Северна Кореја во средатаПрочитај повеќе