Европската банка за обнова и развој

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, оствари средба со директорката на Европската банка за обнова и развој за Централна и Источна Европа, Шарлот Руе и шефот на Канцеларијата на ЕБОР во земјава, Анди Аранитаси. Loading… На средбата присуствуваа заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координацијаПрочитај повеќе