Ен Идалго

Сподели со своите пријатели

Градоначалничката на Париз, Ен Идалго, во вторникот најави усвојување на „уличен код“ во летото 2023 година за да се спречи опасното однесување како што се велосипедистите кои поминуваат низ црвените светла и електричните скутери на тротоарите, кои се вообичаени на париските улици. – да се потисне опасното однесување Loading… ТежокПрочитај повеќе