електрични автомобили

Сподели со своите пријатели

Кинеските електрични автомобили можат да бидат забранети во САД доколку тоа е во интерес на националната безбедност, изјави американската секретарка за трговија Џина Рејмонд на сослушувањето во Претставничкиот дом. Loading… Според сенаторката Рејмонд, употребата на електрични автомобили од Кина или треба да се забрани на патиштата во САД или нивниотПрочитај повеќе