Екстерно тестирање

Сподели со своите пријатели

Средношколците сепак ќе излезат на улиците во Скопје, објави на својата Фејсбук фан страна, членовите на Средношколскиот Пленум по најавите дека поради безбедносни причини, протестот за денес ќе биде откажан. Loading… Средношколскиот Пленум повика на протест во 17 часот пред Министерството за безобразност и зло ќе биде оддржан, напиша ПленумотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Наставничкиот Пленум ќе протестира заедно со Средношколскиот Пленум на Третиот Средношколски марш закажан за 23-ти април во Скопје. Loading… По тој повод, Наставничкиот Пленум упати писмо со поддршка на учениците. Отвореното писмо го пренесуваме интегрално:   Почитувани, Како наставници сметаме дека е наша професионална и граѓанска одговорност и обврска да гиПрочитај повеќе