Џонатан Конрикус

Сподели со своите пријатели

Според портпаролот на израелските одбранбени сили, Џонатан Конрикус, односот на двајца палестински цивили убиени во Газа за секој милитант на Хамас е „исклучително добар“ со оглед на тоа што борбите се водат во урбаните области. Loading… Изјавата уследи по тврдењата на медиумите во понеделникот, цитирајќи високи израелски воени претставници, декаПрочитај повеќе