Дануша Нерудова

Сподели со своите пријатели

Чесите и денеска излегуваат на гласање за да гласаат меѓу осумте кандидати на изборите за иден претседател, кои започнаа во петокот. Loading… Според предизборните анкети, пензионираниот генерал Петр Павел се смета за благ фаворит, пред поранешниот премиер Андреј Бабиш и професорката по економија Дануша Нерудова. Тие тројца кандидати имаат шансаПрочитај повеќе