Даниел Марињо Де Соуза

Сподели со своите пријатели

Даниел Марињо Де Соуза од Бразил е новото засилување на Футсал клубот Форца од Куманово, кој е актуелен шампион на Македонија. Loading… Де Соуза во дресот на Форца преминува од Мостар, Босна и Херцеговица, со огромно искуство во европскиот футсал. Има играно за низа клубови како што се Славија ПрагаПрочитај повеќе