Бени Томпсон

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп не се појави на сведочењето пред конгресната комисија која го истражува нападот на неговите приврзаници врз Капитол на 6 јануари минатата година, соопшти денеска американскиот Конгрес. Loading… Така, Трамп не одговори на поканата издадена од комисијата во октомври, објавија во заедничка изјава претседателот на комисијатаПрочитај повеќе