Акапулко

Сподели со своите пријатели

Најмалку 27 лица загинаа, а четворица се водат како исчезнати откако ураганот Отис го погоди Мексико, соопштија властите. Loading… Невремето се засили вчера пред да го погоди Акапулко, популарен туристички град на плажа со повеќе од милион луѓе, објави Скај њуз.     Десетици илјади луѓе се без струја иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жителите на пристаништето Акапулко во Мексико и околните крајбрежни градови на југот на земјата се подготвуваат за пристигнувањето на потенцијално катастрофалниот ураган Отис од петта категорија. Loading… Ураганот Отис зајакна од тропска бура во опасен ураган од петта категорија за 12 часа во вторникот додека се приближуваше до јужниот брегПрочитај повеќе