СТРАШНА СНИМКА: Силно торнадо уриваше се што му се најде на патот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Силно торнадо минатиот викенд го погоди градот Венетија во американската сојузна држава Пенсилванија.

Loading...

На ужасното видео се гледа како тој уништува се што му се наоѓа на патот.

Ројтерс јавува дека се оштетени неколку домови, урнатините летале низ воздухот, урнати се дрвја…

„60 се скривме во еден подрум, останавме таму долу околу 40 минути“, изјави шокиран жител на Венетија за американските медиуми, пренесува 24сата.