Стампедо во трговски центар во Уганда, најмалку 9 лица загинаа

Сподели со своите пријатели

Најмалку девет лица загинаа во стампедо во Уганда, пренесува AFP.

Loading...

Стампедото се случило во трговскиот центар Фридом Сити во Кампала, главниот град на африканската земја Уганда, јавија локалните медиуми.

Се очекува бројот на загинати да се зголеми.

Меѓу загинатите има и неколку малолетници.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  11.000 индустриски работници штрајкуваат во Финска