Поранешен мајор тврди дека вонземјанин е убиен во близина на американска воена база

Сподели со своите пријатели

Вонземјанин бил убиен во близина на американска воена база во 1978 година, според поранешниот мајор на американското воено воздухопловство Џорџ Филер.

Извештајот на пензионираниот воен офицер за наводниот инцидент е детално опишан во книгата „Чуден занает: Вистинска приказна за животот со НЛО на службеник за разузнавање на воздухопловните сили“.

Loading...

Минатиот месец, Пентагон започна работна група за откривање и анализа на случаи на неидентификувани летечки објекти и појави.

Министерот за одбрана Марк Еспер се состана со својата јапонска колешка Тара Кон и двајцата, наводно, разговарале за истрагата за НЛО како нова област на соработка меѓу двете земји.

 

 

Гости од вселената

Книгата со сведочењето на мајорот за неговото искуство со НЛО е напишана од наградуваниот истражувачки репортер Џон Л.Гера.

Гера го интервјуирал Фулер, при што тој зборувал за средбите на американското воено воздухопловство со НЛО во текот на четири години.

Loading...

Филер рекол дека се подготвувал за разузнавачка средба со високи офицери на 18 јануари 1978 година, кога видел постар водник кој бил блед, вознемирен и „со ококорени очи“.

„Вонземјанин беше застрелан кон Форт Дик“, му рекол постариот водник на Филер.

Филер прашал дали е вонземјанин од друга држава.

„Не, тој беше од вселената, вселенски вонземјанин“, одговори наредникот.

Тогаш полицаецот му рекол на Филер дека НЛО-а започнале да „зујат како луди“ откако пукале во гостинот од вселената.

Според Филер, вонземјанинот бил застрелан од полицаец кој во близина на неговиот автомобил забележал „слабо и сиво-кафеаво суштество“. Полицаецот му рекол на вонземјанинот да застане и пукал во него откако суштеството го игнорирало барањето.

 

 

Објавени видеа

Loading...

Кога полицаецот ја контактирал базата Мекгваер, специјална екипа за чистење пристигнала на местото и го однела телото на вонземјанинот во базата Рајт Патерсон во Охајо.

Филер тврди дека поднел барање да разговара со сведоци и да види фотографии од инцидентот со цел да состави разузнавачки извештај, но тој не добил пристап.

Поранешниот мајор на воздухопловството е член на невладина организација составена од поранешни воени експерти и астронаути, која ги повика властите на САД да ги објават сите познати информации за средби со НЛО.

Во април, Пентагон објави три видеа на кои се гледа како американски пилоти го бркаат она што Министерството за одбрана го опиша како „необјасниви воздушни појави“.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *