Погодена зградата на градската управа во Миколаев, осум лица затрупани во урнатини (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Зградата на градската управа во Миколаев утрово била погодена и оштетена од ракетен напад, се наведува во соопштението на телеграмата на регионалниот гувернер Витали Ким.

Loading...

 

 

Нема информации за смртни случаи, но се вели дека осум лица се заробени под урнатините.

Украинскиот новинар Олег Новиков објави слики од местото на настанот.

 

Loading...