Пет работи кои мажите ги забележуваат кај жената во текот на првиот секс

Сподели со своите пријатели

Истражувањето покажа дека жените за водење љубов со новиот партнер се подготвуваат дури и до 6 часа. Маникир, педикир, депилација, солариум, лосион за тело, долен веш, фризура, шминка… Тоа е само дел од рутинската убавина со чија помош жените сакаат да блеснат во креветот и да го заслепат новиот парнер. Сепак, мажите се многу поедноставни суштества и тие некои работи воопшто не ги забележуваат.

Loading...

Самодоверба

Нема ништо позадоволително од жената која се чувствува сигурно во својата кожа и не се плаши тоа да го покаже. Кога таа ќе ја соблече облеката, тој не ја забележува бикини фризурата, сувата кожа или педикирот, туку го приметува еротичниот говор на тело кој во само неколку секунди може да го бутне од нога.

Движења

Женското одење, нишањето на колковите и движењето на телото кои се одраз на женственоста се едни од најсилните машки сексуални предизвикувачи. Тој не ја гледа вашата фризура или размачкана маскара, туку телото кое се движи во согласност со неговите допири.

recession-couple-sex-bed

Изразот на лицето

Страста и желбата која може да се прочита на женското лице, за машките е неодоливо. Тој нема да ја примети новата зелена сенка на очи или лосионот со сипки. Тој ќе го примети нејзиниот израз на лице во текот на стравствените прегратки. Слатките гримаси на висината на сексуалниот чин за нив се нешто посебно и возбудливо.

Loading...

Облина

Голото женско тело во полутемна соба e настан на кој не може да му одолее било кое машко. Тој не ги гледа вашите стрии или целулитот, туку вашата заводлива силуета, украсениот женски стомак, задникот, колковите и градите.

Мирисот

Секој личност си има свој специфичен мирис на кожата. Тој не сака да го почувствува Вашиот нов парфем или мирисната вода за тело, туку сака да го почувствува природниот мирис на Вашата кожа кој се зголемува за време на стравственото водење љубов, и тоа што тој ќе го почувствува на својата гардероба и постелнина после сексот.

Leave a Reply