Овој велосипед чини 330.000 долари, да од злато е и тоа 24-каратно (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте помислиле дека еден велосипед може да биде поскап од некој автомобил? Ако не сте, знајте дека и тоа е можно.

Компанијата „Goldgenie“ од Олдон, која ги произведува овие велосипеди, ги продава за неверојатни 250.000 фунти, односно, скоро 330.000 долари.

Дали би пробале од коктелот со злато и дијаманти? (ВИДЕО)

Loading...

Секој сантиметар од велосипедот е прекриен со злато, па и неговите рачки, синџирот и запчаниците.

За оние со подлабок џеб, ова би можел да биде луксузен подарок кој се добива еднаш во животот.

https://www.facebook.com/InTheKnowCreativebyAOL/videos/1089480131203439/

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Флорида: Брачен пар се удави пред очите на нивните шест деца

Leave a Reply