22.02.2019 12:35

Овие три хороскопски знаци никогаш не се задоволни со животот


Иако понекогаш сите имаме лоши денови, на овие знаци тоа им се случува почесто од било кому. Следните три хороскопски знаци се најчесто несреќни.

Девица

loading...

Нивното тежнеење за совршенство е главната причина за нивната несреќа. Иако на другите околу себе им даваат мудри совети, Девиците себе си не знаат да си помогнат. Долго им треба целосно да се организираат, а нивниот недоверлив карактер исто така не им оди од рака затоа што се преиспитуваат неколку пати и мозгаат околу неважни работи. Постојано драмат и често ќе ги слушнете како зборуваат дека ним им е потешко од било кому.

Вага

Вагите не знаат да се носат со неправда и тоа вистински ги боли. Многу ги мачи процесот на стареење и ги вознемируваат првите брчки, седата коса и слично. Иако тоа им создава стрес, Вагите често се обидуваат да разоткријат некого во лаги и измами, а кога ќе успеат во тоа, туѓите проблеми започнуваат да ги сфаќаат лично. Лицата родени во знакот на Вагата најмногу би сакале кога би можеле да живеат во некој сопствен свет во кој неправдата и лошите луѓе не можат да ги допрат.

Риби

Емотивните Риби често губат контакт со реалноста што ги доведува во непријатни ситуации. Многу ги вознемируваат било какви негативни вести затоа што во главата имаат зацртан јасен план како сакаат нивниот живот да изгледа па секакво реметење ги луети и растажува. Многу се нетрпеливи и се обидуваат на сила да ги решат проблемите за кои е потребно повеќе време за да бидат решени, а често имаат и агресивна црта која се јавува кога се најочајни.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments