Ова се моќните предности на кисела зелка

Сподели со своите пријатели

Киселата зелка е вистинско богатство на витамини и минерали и е одлична за имунитетот.

Loading...

Таа спаѓа во ферментиран зеленчук кој има многу здравствени предности.

Ова се седумте предности на киселата зелка за добро здравје:

Го подобрува дигестивниот систем

Го засилува имунолошкиот систем и штити од инфекција

Помага при слабеење

Го намалува стресот и го одржува здравјето на мозокот

Го намалува ризикот од одредени видови карцином

Loading...

Го чува срцето

Ги зајакнува коските