Нутела – Нов летен хит на Тајзи (ВИДЕО)

[adrotate banner="26"]
Сподели со своите пријатели

Кумановскиот пејач Тајзи денеска објави нов летен хит кој го носи името „Нутела“.

Loading...

Песната е на српски јазик, снимена за Балкатон продукција.

 

 

Автор на текстот е самиот Тајзи, на музиката работел заедно со Лазар Цветковски, кој пак се потпишува и како креатор на аранжманот.

Песната има и видео запис кој е во продукција на Даниел Јовески, а по сценарио и режија на самиот пејач.

 

Loading...

 

Песната можете да ја слушнете во продолжение: