Народен лек кој брзо лекува главоболка и мигрена


Луѓето кои страдаат од мигрена знаат дека ова е ужасна болка што, всушност, не може да се избегне. Сепак, клучниот збор е тука – „фактички“. Може да ви го уништи животот. Уште полошо, не е секогаш можно да се победи со лекови против болки.

Но, што да правиме во вакви случаи? Малкумина знаат дека постои метод што им помага на сите луѓе. Тоа е метод на традиционална и народна медицина, која сега е повеќе критикувана отколку поддржана. Ваша зависи од вас да одлучите, но не чини ништо да пробате.

Loading...

Предложениот метод на третман на мигрена е многу едноставен:

Сè што ви треба е сол и сок од лимон.

Прво, треба да изберете сол. Идеално, треба да биде со висок квалитет. Најдобро е да се користи хималајска кристална сол бидејќи е многу збогатена со минерали. Оваа сол содржи 84 елементи, што е повеќе од добра, со оглед дека науката знае 118 од нив.

Солта може да ви заштеди главоболки, мигрена, да го зголеми нивото на серумот на крвта, да го зајакне нервниот систем, да го нормализира киселинско-базната рамнотежа во телото.

Значи, она што треба да направите е да истурете сок од 2 свежи лимони во чаша и да додадете 2 лажици сол на неа. Промешајте, пренесете во поголем сад и додајте чаша (200 ml) вода во неа. Промешајте го пијалокот и пијте го во една голтка.

Има вкус – одвратно! Но, оваа напивка делува веднаш, како да е магија! За само неколку минути ќе почувствувате големо олеснување, болката постепено ќе почне да опаѓа.

Пијалокот не се препорачува за лица со висок крвен притисок.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *