Младите на ДПСМ се забавуваа во чест на успешните спроведени активности (галерија)

Сподели со своите пријатели

Младинската Организација на Демократската партија на Србите во Македонија, вчера традиционално организираше забава за своите членови.

Loading...

 

[huge_it_gallery id=”93″]

Секоја година по завршувањето на Видовденските активностии младите прават забава, овојпат на базенот Гарден во Куманово, вели Далибор Китановиќ, актуелниот претседател на младите на ДПСМ.

На забавата присуствуваа преку 150 членови на младинската организација, а имаше гости од младинските организации на Скопје, Старо Нагоричане и Чучер Сандево.

Освен раководството на ДПСМ, вчера на младите им се придружи и раководството на Унија на млади сили на ОК на ВМРО ДПМНЕ Куманово.

Во уводниот говор, беше најавен и избор на новото раководство на Млдинската организација на ДПСМ во септември.

За музичкиот дел на забавата се погрижи Ди Џеј Макси и бендот Абракадабра.

Loading...