Малолетници брутално претепале возрасно лице

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против три лица на возраст од 16 години и едно лице на возраст од 17 години сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнпо дело „насилство“.

Loading...

На 28.04.2015 година во Куманово на ул. Србо Томовиќ“ пријавените без повод и причина со употреба на физичка сила го нападнале П.Т.(22) од Куманово, нанесувајќи му видливи повреди, додека четврто пријавениот му го одзел мобилниот телефон кој му паднал на земјата.

 

Leave a Reply