12.09.2019 14:23

Кумановецот Марио Арангеловски влезе во вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“


Кумановецот Марио Арангеловски оваа сезона ќе се натпреварува во српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Дваесет и тригодишниот Арангеловски вчера се врати од Белград каде ја снимаше емисијата од првиот круг, во која ја доби поддршката од жири комисијата и помина во понатамошниот дел од натпреварување.

loading...

За свој ментор ја избра Јелена Карлеуша.

– Задоволен сум од настапот, емисијата со мојот настап ќе се емитува веројатно кон почетокот на октомври. Добив одлични коментари од жирито, изјави Арангеловски за Кумановски Муабети.

Инаку, Марио е единствениот кумановец оваа сезона во музичкото шоу, каде има околу педесетина учесници од Македонија. Претходно има учествувано во повеќе домашни и странски музички програми, а најпознати се неговите настапи во српскиот и бугарскиот „Икс фактор“.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments