Кумановец на Малта освои сребрен медал во бодибилдинг (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Дарко Николовски викендов освои второ место на натпревар во бодибилдинг на Малта.

Loading...

 

 

Николовски беше дел од натпреварот The Battle local competition Malta, кој во категоријата Men’s physique освои сребрен медал во конкуренција со седум дрги натпреварувачи.

 

 

Loading...

Натпреварот е во организација на Ralph Decelis Gianni Grima, а со поддршка на IFBB Малта.

 

 

Дваесет и шестгодишниот Николовски веќе две и пол години сериозно се занимава со бодибилдинг, иако рекративно има тренирано многу подолго.

 

 

Loading...

Тој по потекло е од Куманово, а моментално живее и работи на Малта.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Изложба на Лара Ташковска во Куманово

Никола Ивановски