Ковачевски ќе се сретне со Лоранс Бун

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски на 16.11.2022 година (среда) ќе се сретне со државната секретарка за Европа на Француската Република, Лоранс Бун.

Loading...

По состанокот, во Медија центарот на Владата со почеток во 10:35 часот, премиерот Ковачевски и државната секретарка за Европа на Француската Република Лоранс Бун ќе одржат заедничка прес-конференција.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Факти за топ 10 тендери: Заедно тежат околу 172 милиони евра