Кога цело друштво ќе се собере на забава на Шар планина (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

„Ноќна забава на Шар планина“ е насловот на снимката што ја објави Националниот парк Шар Планина на социјалните мрежи.

Loading...

На снимката може да се види дека една од поставените камери во текот на ноќта на исто место уловила неколку различни животни.

На истото место минаа дива свиња, лисица, а на крајот и рисот.

Како изгледа кога животинското царство тргнува на забава погледнете во видеото подолу.

 

 

@kumanovskimuabeti.mk Весела дружина на Шар планина #kumanovskimuabeti #makedonija ♬ original sound – Кумановски Муабети

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Анализа: Топ 10 „игротеки“ за возрасни по вработени и плати