Хороскопски знаци кои ги очекуваат големи промени во врските

Сподели со своите пријатели

Според хороскопот, многумина кои се во несреќни врски, како и оние кои се во врска со токсичен партнер или се сомневаат во нивната љубов, сега ќе ја разберат вистината и ќе сакаат промена.

Loading...

Овен

Овенот конечно ќе ги отвори очите и ќе сфати дека не може да го реши она што долго време не функционирало, без разлика колку напорно се труди.

Единствениот проблем ќе биде како да го направите тоа, како да раскинете со партнерот.

За време на ретроградниот Сатурн, важно е да бидете искрени и отворени и јасно да кажете што сакате. Не дозволувајте вашиот партнер да ги дознае вашите сомнежи и желби од некој друг.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопскиот знак открива зошто не можете да спиете ноќе

 

 

Близнаци

Близнаците ќе почнат да го губат чувството за љубов и ќе стивне чувството дека се заљубуваат во личноста со која се во интимна врска.

Loading...

Ретроградниот Сатурн ќе ги поттикне на нови чекори, ќе ја планираат следната врска; како претходниот да не ни постоел.

Треба да бидете искрени со вашиот сегашен партнер и да не го оставате во темнина, туку да им ги објасните своите емоции и причините поради кои го напуштате, пишува Атма.

 

 

Рак

Раковите долго време бараат изговори за врска во која повеќе не се чувствуваат среќни или исполнети, но сега конечно сфаќаат дека е време за крај.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Како мажи од различни хороскопски знаци ја замислуваат совршената жена?

Додека вашиот партнер може да биде изненаден од ненадејна одлука, вие треба да го направите она што мислите дека е најдобро за вас и за него.

Ова е одлука која долго време се крчка во вас, а сега ќе ја спроведете. Можни се понуди за помирување, но веќе ќе бидете на пат кон нов живот.

Loading...