10.05.2015 16:56

Груевски: Загубивме 8 луѓе кои со колегите можеби спречија убиства на 8000 луѓе


Премиерот Никола Груевски денес се обрати пред македонската јавност по повод терористичкиот напад во Куманово.

Како што нагласи Груевски,  според стручните лица во МВР, македонската полиција ја имаше досега најсложената, најтешка и најкомплицирана операција.

loading...

-Активноста која професионално и одговорно ја водеше македонската полиција од сите етнички и верски групи- Албанци, Роми, Срби, Бошњаци, Власи изведе високопрофесионална, патриотска и херојска акција и ги неутрализира терористите кои сакаа дестабилизација на Македонија. За жал осум од нив ги загубија животите.  Длабоко сочувство до семејствата, колегите и пријателите. Загубивме 8 луѓе кои со колегите можеби спречија убиства на 8000 луѓе, рече Груевски.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments