09.07.2018 09:17

Градежен работник од Куманово тешко повреден по пад од куќа


Машко лице со тешки телесни повреди вчера завршило на скопските клиники, откако паднало од куќа во изградба на улицата „Денко Драганов“ во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во 12:50 часот екипа на Итна медицинска помош интервенирала на терен по што било констатирано дека кумановецот има тешки повреди, па итно е префрлен на понатамошно лекување во Скопје.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments