13.08.2019 01:47

Чај за одвикнување од цигарите – Го прочистува телото од никотин

Facebook Twitter Google+

Одвикнувањето од пушењето е тежок и долг процес, на некои им требаат години, некои и не успеваат, но за среќа постојат начини да се забрза овој процес за да се ослободите од штетната навика за телото.

Постои чај кој помага да го исчистите телото и да ви се намали желбата за цигари.

loading...

Земете лажиче исушени листови тегавец, па ставете го во стаклена тегла со пола литар зовриена вода и затворете.

Нека стои два часа, па во текот на денот треба да ја испиете цела тегла постепено.

Овој чај пијте го три месеци, па направете пауза.

Со листовите тегавец се губи желбата за никотин.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments