3 хороскопски знаци кои се сметаат за најопасни прељубници

Сподели со своите пријатели

Некои луѓе се повеќе склони кон стабилни моногамни односи, додека други со поголема веројатност да изневерат.

Loading...

Овие три хороскопски знаци се сметаат за најопасни прељубници.

1. Овен

Со нив владее Марс, кој со себе носи акција, агресија и сексуалност, што значи дека е веројатно дека некоја личност во знакот на Овен ќе ве изневери без да размислување.

Bustle пишува дека тие се толку импулсивни што не одвојуваат време да размислат, а брзо губат фокус од партнерот кога ќе се појави нов „улов“.

 

 

Loading...

2. Близнаци

На Близнаците им треба слобода, разновидност и флексибилност за да бидат среќни.

Тие се социјални суштества кои сакаат да запознаваат нови луѓе, а понекогаш се дури и склони да одржуваат паралелни врски што добро ќе ги сокријат.

Никогаш не одат со намера да ве измамат, но ако тоа се случи, тие ќе се потрудат со сите сили да не ви признаат.

 

 

3. Вага

Loading...

За Вагите е важен балансот во животот и за нив е многу важно да бидат во романтична врска.

Ако Вага ве изневери, тоа е знак дека тој не се чувствува исполнето во врската.

Ќе почувствуваат многу вина за неверството, но ќе скријат сè заради мирот во куќата. Ако ги фатите, тие најпрво ќе негираат, но ако ги притиснете, ќе бидат искрени.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *