29.11.2017 02:19

Минуваат илјадници километри и секогаш прават иста фотографија (фото)


Тие се Роб и Џоли Свицер. Тој е Американец, а таа Филипинка. Се запознале во 2010 година во градот Себу на Филипини.

Останале во контакт, а потоа започнале врска на далечина.

? San Francisco, USA . . . "I left my heart in San Francisco…" We're sure a lot of you already know this iconic song by Tony Bennett. And maybe some of you recognize this famous sculpture too, which we're posing with at SFO's Union Square. But did you know that the famous crooner and the painter of the heart here is the same person?! Yep, Tony Bennett was also the artist of this heart, as part of the Hearts in San Francisco art installation project. . If you're ever in the city, please keep an eye out for these beautiful heart sculptures as they remind you of how you too might leave your heart in San Francisco ???? . . . #visitsanfrancisco #sfo #sanfrancisco #dipkiss #dipkisstravels #wanderlust #airheadsflock

A post shared by Dipkiss Travels ✈️ (@dipkisstravels) on

Бидејќи живеат на различни краишта на планетата, морале да смислат што да направат за да можат да се видуваат макар на секои неколку месеци.

Она што го смислиле можеби не е толку единствено, но е впечатливо. На секое место во светот кое го посетиле, Роб и Џоли направиле иста поза во која се фотографирале.

Where the streets have no name ? . . . #dipkisstravels #dipkiss #wanderlust #wanderlove #u2 #thestreetograph

A post shared by Dipkiss Travels ✈️ (@dipkisstravels) on

Фотографиите ги објавуваат на својот профил „Dipkiss Travel“ на Инстаграм.

Двајцата велат дека сакаат да патуваат, па затоа, зар азлика од поголемиот дел од оние кои се качуваат и скокаат за да направат фотографија за паметење, смислиле сопствена романтична поза.

Hanging out and hanging onto the Hanging Bridge in Bohol 🙂 #dipkiss #dipkisstravels

A post shared by Dipkiss Travels ✈️ (@dipkisstravels) on

– Тоа беше единствен начин да бидеме заедно кога сме раздвоени. А бидејќи двајцата патувањето го сфаќаме како хоби, воа беше вистинската работа, велат тие.

Тоа го прават веќе две години, а за тоа време стеканел голема популарност на социјалните мрежи, па дури и станале своевидни интернет ѕвезди, кои ги следат како љубителите на патувањата така и љубителите на фотографиите.

Роб и Џоли неодамна се венчале, а просидбата е објавена на Црвниот плоштад во Москва.

? Walt Disney World, Florida Dipping in the happiest place on earth ❤ We got a bit shy around all the kids so we took out the kiss and made it a kid-friendly dip instead ? We were there for New Years 2016 on a "meet halfway" trip and it was so magical to be able to spend Christmas with the fam then the New Year holiday at Disney. Speaking of Disney, their website @babble just featured us on their site! Check out babble.com to read our story.? – We're ecstatic since @waltdisneyworld is one of our favorite places. It really brings out the kids in us, especially since we grew up in the 90's and our childhood memories are filled with a lot of the characters in their movies. – We thought that once we got older, we wouldn't enjoy the place but boy, we were mistaken! We can't wait to visit again soon so we can check out what's new! ? – #visitflorida #fl #disney #fairytale #dipkiss #dipkisstravels #wanderlust #travel #waltdisneyworld

A post shared by Dipkiss Travels ✈️ (@dipkisstravels) on


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments