Зеленски: Знаеме дека Русите се обидуваат да мобилизираат нови идиоти

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повика на дополнителни санкции против Русија што ќе одговараат на тежината на нејзините воени „воени злосторства“ во Буча, каде што беа пронајдени тела на цивили по повлекувањето на руските сили. Loading… Зеленски во видео порака во вторникот вечерта рече дека украинските сили држат поголем дел од … Continue reading Зеленски: Знаеме дека Русите се обидуваат да мобилизираат нови идиотиПрочитај повеќе