Зеленски: Русите ја минираа целата територија околу Киев, целосна катастрофа

Утрово, украинскиот претседател Володимир Зеленски ги предупреди Украинците дека руските сили што се повлекуваат создале „целосна катастрофа“ околу Киев со поставување мини на „целата територија“. Loading… „Тие ја поткопуваат целата територија. Тие ги поткопуваат куќите, опремата, дури и телата на убиените“, рече Зеленски во видео обраќањето до нацијата.   САД … Continue reading Зеленски: Русите ја минираа целата територија околу Киев, целосна катастрофаПрочитај повеќе